http://www.youtube.com/watch?v=HrdqnyO6ASU

http://www.youtube.com/watch?v=dx4T1qqZgHI

http://www.youtube.com/watch?v=E2Wv9i3gNWQ

ULUSAL KANALARDA YARIŞMA İLE İLGİLİ OLARAK LİNKLERE TIKLADIĞINIZDA 

YOUTUBE DEN İZLEYEBİLİRSİNİZ.

Tayvan ve Türk Mutfakları Yarıştı, Kazanan Mengen MYO oldu

Tayvan Büyükelçiliği Ekonomi ve Kültür Misyonu’nun “Tayvan Mutfağı Bolu’da” etkinliği renkli görüntülere sahne oldu. Etkinlikte düzenlenen yemek yarışmasında Mengen MYO’nun hazırladığı menü, katılımcıların oyları ile “En İyi Lezzet” seçildi.

Highway AVM Kongre ve Balo salonunda düzenlenen etkinliğe, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin YILMAZ, Taipei Ekonomi ve Kültür Misyonu temsilcisi Dr. James CHEN, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hayri COŞKUN, BTSO Başkanı Emin SEMERCİOĞLU, Highway AVM yetkilileri ile İstanbul ve Ankara’da öğrenim gören çok sayıda Tayvanlı öğrenci katıldı.

Etkinlikte düzenlenen yemek yarışmasında Türk ve Tayvan Mutfağından çeşitli yemekler hazırlayan yarışmacılar, yemekleri davetlilerin beğenisine sundu.

Bolu adına yarışmaya, Öğretim Görevlisi Ali Kemal Kemer öncülüğündeki Mengen MENGEn MESLEK YÜKSEKOKULU Takımı katıldı. Mengen MYO Takımı’nın, Mengen Bulgur Çorbası, Kuzu Kol Sarma, Keşli Cevizli Erişte, Etli Pazı, Yaprak Sarma ve Dondurma eşliğinde Kaymaklı Kabak tatlısından oluşan menüsü “En İyi Lezzet” seçildi. Mengen MYO Takımına Teşekkür Belgesi Dr. James CHEN tarafından verildi.

Tayvanlı öğrencilerin ülkelerinin kültürlerinden örnekler sunarak keyifli anlar yaşattıkları gecede, katılımcıların verdikleri dostluk mesajları ön plana çıktı. 


Bolu ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ - MENGEN MESLEK YÜKSEKOKULU - AŞÇILIK PROGRAMI © 2018 Sayfa Başı