TEMA Vakfı Mengen İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen, TEMA Vakfı tanıtım toplantısı ve fidan dikme töreni TEMA gönüllülerinin yoğun ilgisi ile AİBÜ Mengen Kampüs alanında gerçekleşti.

 

Düzenlenen organizasyona TEMA Vakfı Bolu İl Temsilciliği, AİBÜ Genç Tema Topluluğu, Mengen Halk Eğitim Müdürlüğü, Mengen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, AİBÜ Mengen Meslek Yüksekokul Müdürlüğü, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü, Sivil Toplum Örgütleri yetkilileri katıldı.

Sunuculuğunu Mengen Aşçılar Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Edebiyat Öğretmeni Merve DÖNMEZ’in yaptığı program AİBÜ Mengen Meslek Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Nihal DOĞAN açış konuşması ile başladı. DOĞAN konuşmasında ‘Türkiye genelinde Tema vakfı doğa harikası ülkemizi gelecek nesillere bırakabilmek için yaşam üreten toprağa sahip çıkarak hayatı gerçeğe taşıyorlar. Tema gönüllüleri maddi manevi çıkar gözetmeden, görev mecburiyetiyle değil gerçek anlamda  gönüllülerle, oldukça büyük özveriyle ve başarmanın manevi hazzıyla bu çalışmalarını gerçekleştirmektedir. Bolumuzun şirin ilçesi Mengen de bilinçli, duyarlı çevre gönüllülerini görmek bizleri çok mutlu etti.Başta Öğr.Görv. Berker Çiftçi olmak üzere tüm öğrencilerimize ve Mengen Halkımıza verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyor ve toprağımıza sahip çıkabilmek için herkesi TEMA gönüllüsü olmaya çağırıyorum.’ dedi.

TEMA Vakfı Bolu İl Temsilcisi Ayşegül ÖZER; ‘ Bolu il temsilciliği olarak genç tema topluluğu gönüllerinden oluşan arkadaşlarımızla birlikte Minik TEMA projesi, akıcı öğrenme ve çevre eğitim projelerini sürdürmekteyiz. TEMA Vakfı olarak toprak koruma kurulunda tarım arazilerine yapılmak istenen projelerde görüşlerimizi sunmaktayız. Hayvanları koruma kurulunda kurul üyesi olarak görev yapmakta, sokak hayvanlarımızın barınması ve benlenmesi ile ilgili çalışmalar sürdürmekteyiz. Tüm bu çalışmakları yaparken kimseyi incitmeden hiçbir siyasi oluşum içinde bulunmaksızın kardeşçe ve dostça çevre bilinci etrafında toplanmaya çalışıyoruz.’ dedi.

AİBÜ Genç Tema Topluluğu Başkan Yardımcısı Münevver ALEMDAR, TEMA Vakfı tanıtım slaytı ile TEMA Mengen gönüllü üyelerini ve toplantıya katılan davetlileri çalışmalar konusunda bilgilendirdi. AİBÜ Genç TEMA çalışmalarının faaliyetlerini aktarmak üzere Emine ÖZKAN, Bolu da yapılan aktiviteleri ve topluluk olarak Bolu ilinde düzenlenen eğitim organizasyonlarını katılımcılara aktardı.

TEMA Vakfı Mengen Gönüllü Sorumlusu Öğretim Görevlisi Berker Çiftçi ‘Gönüllüleriyle birlikte yaşam anlamına gelen toprağa sahip çıkan TEMA Vakfı’nı Mengen’de temsil etmek büyük sorumluluktur.  Sahip olduğu doğal varlıkları ile Mengen’de sürdürülebilir yaşamı korumak üzere gönüllü ekibim ile Nisan ayı içerisinde Mengen TOKİ fidanlaması,  TEMA Mengen uçurtma şenliği ve Toprağa Saygı farkındalık yürüşü düzenleyeceğiz.’ dedi.

Toplantının ardından kokteyl de okul öğrencilerinin hazırlamış olduğu ikramlar davetlilere ve gönüllü üyelere sunuldu. Kokteyl de Erasmus proje kapsamında Bolu da bulunan 3 İspanyol öğrenci ilgi odağı oldu. Kokteylin ardından AİBÜ Mengen Kampüs bahçesinde fidan dikme töreni yapıldı. TEMA gönüllü üyelerinin mutlulukları gözlerinden okunuyordu. Dikilen fidanların ardından başlayan yağmur fidanlara can suyu oldu.

White Uniform ve Mengen Lezzet Dünyası TEMA Vakfı Bolu İl Temsilciliği ve AİBÜ Genç TEMA Topluluğu ve TEMA Mengen ilçe teşkilatını etkinlik sonrasında yemek organizasyonu ile ağırladı.


ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ - MENGEN MESLEK YÜKSEKOKULU - AŞÇILIK PROGRAMI © 2018 Sayfa Başı